روستا دانلود

با 10 ستاره مسلمان دنیای فوتبال آشنا شوید

اریک آبیدال؛ برنده جدال با سرطان   اریک آبیدال در اواسط  دوران جوانی به اسلام روی آورد   وقتی سال 2011 به جای کاپیتان بارسلونا روی سکوی افتخار رفت و به پاس بازگشت موفقیت‌آمیز از سرطان کبد، جام لیگ‌قهرمانان را به عنوان اولین بارسایی بالای سر برد، یک قهرمان بزرگ بود.  اریک آبیدال، مدافع فرانسوی سابق بارسلونا مسیحی به دنیا آمد اما به قول خودش در اواسط دوران جوانی، اسلام را دین کامل‌تری یافت و مسلمان شد.   مصاحبه مشهور اریک آبیدال در این باره از خاطره‌ها…

با 10 ستاره مسلمان دنیای فوتبال آشنا شوید

روستا دانلود

با 10 ستاره مسلمان دنیای فوتبال آشنا شوید دانلود کاور با اندازه اصلی
کد 415

با 10 ستاره مسلمان دنیای فوتبال آشنا شوید

خلاصه داستان :

اریک آبیدال؛ برنده جدال با سرطان   اریک آبیدال در اواسط  دوران جوانی به اسلام روی آورد   وقتی سال 2011 به جای کاپیتان بارسلونا روی سکوی افتخار رفت و به پاس بازگشت موفقیت‌آمیز از سرطان کبد، جام لیگ‌قهرمانان را به عنوان اولین بارسایی بالای سر برد، یک قهرمان بزرگ بود.  اریک آبیدال، مدافع فرانسوی سابق بارسلونا مسیحی به دنیا آمد اما به قول خودش در اواسط دوران جوانی، اسلام را دین کامل‌تری یافت و مسلمان شد.   مصاحبه مشهور اریک آبیدال در این باره از خاطره‌ها… ادامه متن

اریک آبیدال؛ برنده جدال با سرطان

 

بازیکنان فوتبال, بازیکنان مسلمان فوتبال جهان, ستاره های مسلمان فوتبال

اریک آبیدال در اواسط  دوران جوانی به اسلام روی آورد

 

وقتی سال 2011 به جای کاپیتان بارسلونا روی سکوی افتخار رفت و به پاس بازگشت موفقیت‌آمیز از سرطان کبد، جام لیگ‌قهرمانان را به عنوان اولین بارسایی بالای سر برد، یک قهرمان بزرگ بود.  اریک آبیدال، مدافع فرانسوی سابق بارسلونا مسیحی به دنیا آمد اما به قول خودش در اواسط دوران جوانی، اسلام را دین کامل‌تری یافت و مسلمان شد.

 

مصاحبه مشهور اریک آبیدال در این باره از خاطره‌ها محو نمی‌شود: «اعتقاد ویژه به خداوند باعث بهبود من شد. می‌دانستم او دراین مبارزه سخت مرا یاری می‌کند.»  اگر می‌پرسید او از چه مبارزه‌ای حرف می‌زند، باید بدانید اریک15 مارس 2011 متوجه وجود توموری در کبدش شد و مبارزه با سرطان را شروع کرد. تاریخ مسلمان شدن او هم به همان دوران برمی‌گردد. سرانجام هنگامی که 18 دسامبر 2012 به‌طور کامل سرطان را شکست داد، جشنی بزرگ به افتخارش برپا شد.

 

ابو دیابی؛ قاری قرآن

 

ابو دیابی, بازیکنان مسلمان فوتبال جهان, ستاره های مسلمان فوتبال

ابو دیابی، از ستاره های مسلمان فوتبال جهان

 

ابو دیابی در بین همه بازیکنان مسلمان دنیا یک نمونه خاص است چرا که علاوه بر دانش قرآنی، صدای دلنشینی هم دارد و بارها در رختکن آرسنال با صوت زیبا قرآن را قرائت کرده است. ابو دیابی در روزهایی که اخباری مبنی بر حضور یک عضو سابق آرسنال در جمع داعشی‌ها به گوش می‌رسید، از سوی برخی‌ به همکاری با این سازمان محکوم شده بود اما جواب انتقادات را با بازی‌های خوب در میدان و اخلاق نیکو در بیرون میدان داد.

 

دیابی بین همه بازیکنان فصل قبل به بی‌توجه‎ترین بازیکن به ظواهر معروف شده بود و به همین دلیل مدام با او شوخی می‌کردند. ابو در بازی‌های آرسنال، گرد‌نبندی به گردن دارد. دیابی می‌گوید این گردنبند برایش خوش‌شانسی به ارمغان می‌آورد و عملکردش در طول بازی را بهبود می‌بخشد.

 

مسعود اوزیل؛ ماجرای عبادت

 

مسعود اوزیل, بازیکنان مسلمان فوتبال جهان, ستاره های مسلمان فوتبال

مسعود اوزیل با قرآن کریم آشنایی عمیقی دارد

 

تصویرغالبی که ما از مسعود اوزیل در آرسنال به یاد می‌آوریم، خلوت چند دقیقه‌ای‌اش با خداوند قبل از شروع هر بازی است. این مهاجر ترک با قرآن کریم آشنایی عمیقی دارد، بیشتر اوقات قبل از شروع هر بازی به سبک همه مسلمانان دو دستش را سمت آسمان می‌گیرد و از خداوند طلب حمایت می‌کند.

 

جالب است بدانید خانواده شش نفری او هم همگی مذهبی هستند. چندی قبل یکی ازمجلات زرد آلمان ازسطحی بودن اسلام‌گرایی اوزیل حرف زد که واکنش بازیکن سابق شالکه و رئال‌مادرید را در پی داشت. مسعود در جواب از دوران دشوار اجدادش در زمان امپراتوری عثمانی گفت! به گفته هم‌تیمی‌ها، او بیشتر اوقات وقتی در رختکن تعداد کمی بازیکن وجود دارد، مدت زیادی را صرف دعا و حرف زدن با خداوند می‌کند.

 

سامی خدیرا؛ آرامش و نیکوکاری
یکی از ستاره‌های فوتبال آلمان درجام‌جهانی 2014 از وقتی کنار پدر مسلمان تونسی و مادر مسیحی آلمانی‌اش رشد کرد، یاد گرفت به جز  دینی که خودش انتخاب کرده (اسلام)، به سایر ادیان هم  احترام بگذارد. او برخلاف مسعود اوزیل، نیایش خاصی نمی‌داند یا حداقل راز و نیاز با خداوند را رسانه‌ای نمی‌کند اما موسسات خیریه متعددی که او در آنها نقش مهمی دارد و کودکان بی‌سرپرست تحت تکلفش، نشان می‌دهد در زمینه اصول مذهبی تا چه اندازه عملگراست.

 

سامی خدیرا, بازیکنان مسلمان فوتبال جهان, ستاره های مسلمان فوتبال

سامی خدیرا یکی از ستاره‌های فوتبال جهان است که دین اسلام را برای خود انتخاب کرده است

 

سامی مه‌2011 با همسر فعلی‌اش آشنا شد و دسامبر 2012 با او روی جلد مجلات رفت؛ نه به خاطر عملکرد درخشان بلکه به دلیل داشتن یک زندگی آرام، کنار یک همسر مسیحی! خدیرا اخیرا در گفت‌وگویی از نقش مثبت ایمان در زندگی و فوتبالش حرف زد.

 

نوری شاهین؛ مرد تصمیم‌های ناگهانی

 

بازیکنان فوتبال, بازیکنان مسلمان فوتبال جهان, نوری شاهین

نوری شاهین یکی از ستاره های مسلمان فوتبال جهان

 

یک ازدواج پرماجرا می‌توانست نوری شاهین را از دایره مسلمانان خارج کند اما با همسرش که دخترعموی او هم بود، به توافق رسید و برخلاف اکثر اعضای خانواده‌اش مسلمان ماند. نوری شاهین به عنوان یکی از بازیکنان طراز اول دنیای فوتبال به اندازه معتقدترین مسلمانان به دین خود پایبند است.

 

بازیکنان فوتبال, بازیکنان مسلمان فوتبال جهان, ستاره های مسلمان فوتبال

نوری شاهین و همسرش

 

نوری شاهین هر چه در زمین بازی پرجنب و جوش است، اما بیرون میدان حاشیه‌ خاصی ندارد و بارها اعلام کرده هدف اول و آخرش زندگی در زادگاه پدر و مادرش در آب و هوای جالب وطن است؛ اتفاقی که البته به زودی برای او رخ خواهد داد و احتمالا با دست پر و تجربه‌ای مناسب برای گذراندن سال‌های پایانی دوران حرفه‌ای‌اش به ترکیه برمی‌گردد.

 

فرانک ریبری؛ ستاره ستاره‌ها

 

بازیکنان فوتبال, بازیکنان مسلمان فوتبال جهان,فرانک ریبری

فرانک ریبری، از ستاره های مسلمان فوتبال جهان

 

فرانک ریبری مردی برای همه فصول فوتبال است. او که به دلیل یک تصادف شدید خانوادگی در دو سالگی، بخشی از صورتش را از دست داد، حدود سه سال پیش نام خود را به بلال یوسف محمد تغییر داد. روحیات درونی فرانک در تضاد با رفتارهای شاد و پرنشاطش است. فرانک ریبری سابقه خوانندگی در یک کلیپ طنز را دارد و علاوه بر این در تبلیغات هم ظاهر می‌شود. ستاره بایرن به حدی به اعتقاداتش پایبند است که حاضر نیست جوایزی را که بعد از  هر بازی بوندس‌لیگا اهدا می‌شود و با شئونات او در تضاد است، بپذیرد.

 

فردریک کانوته؛ حامی فلسطین

 

فردریک کانوته, بازیکنان مسلمان فوتبال جهان, ستاره های مسلمان فوتبال

فردریک کانوته در حال حاضر در کمپین حمایت از آزادیخواهان جهان به فعالیت مشغول است

 

نوع ساده اما خاص شادی گل او، پس از هر بار گلزنی برای سویا درخاطره علاقه‌مندان نقش بسته است. فردریک کانوته خیلی ساده، انگشت اشاره دو دستش را سمت آسمان می‌برد و از خدا تشکر می‌کند. فردریک کانوته در حال حاضر در کمپین حمایت از آزادیخواهان جهان به فعالیت مشغول است؛ کاری که در دوران بازی به اشکال دیگری انجام می‌داد. او در دوران مقاومت مردم فلسطین و کشتارهای گسترده از سوی رژیم صهیونیستی پس از گلزنی در یک بازی، عبارت چاپ شده روی زیرپیراهنش را نشان داد؛ «فلسطین باید آزاد شود!» پس از این اتفاق نیمه‌سیاسی، فردریک با موجی از تحسین و انتقاد روبه رو شد. فردریک کانوته در تمام سال‌های بازی با تبعیت از اصول اسلام، همیشه هوادار، ضعیف‌تر بود و تا پایان دوران فوتبالش هم از موضع خود کوتاه نیامد.

 

سمیر نصری؛ تبریک معروف

 

بازیکنان فوتبال, بازیکنان مسلمان فوتبال جهان, ستاره های مسلمان فوتبال

سمیر نصری ستاره جوان و مسلمان فرانسوی

 

سمیر نصری ستاره جوان فرانسوی روز عید فطر 3 سال پیش، پس از گلزنی درلباس منچستر‌سیتی، تی‌شرتی با نوشته‌ «عید مبارک» را به نمایش گذاشت. کمی قبل‌تر درجریان یورو 2012، کاری انجام داد که قبلا فقط از عهده پل گاسکوئین برآمده بود؛ گل زدن به هم‌باشگاهی وقت در لباس ملی. او در بازی با انگلیس، دروازه هم‌باشگاهی‌اش، هارت را باز کرد و دردل تاریخ جا گرفت.

 

بازیکنان فوتبال,فوتبالیست های مسلمان, ستاره های مسلمان فوتبال

سمیر نصری به وضوح از مسلمان بودن خود حرف می‌زند

 

جاذبه‌های شهر منچستر او را شیفته خود نکرده و سمیر به وضوح از مسلمان بودن خود حرف می‌زند. نصری در امور خیریه هم دستی دارد و یک بنیاد خیریه راه‌اندازی کرده است.

 

کریم بنزما؛ سخاوتمند و بزرگ

 

بازیکنان فوتبال, بازیکنان مسلمان فوتبال جهان, ستاره های مسلمان فوتبال

بنزما در دوران جوانی به شکلی محسوس‌تری مسلمان بود

 

یکی از بزرگ‌ترین ستاره‌های حال حاضر فوتبال دنیا در کنار تمام درخشش‌های درون زمین، بیرون میدان هم شخصیتی خاص و فعال دارد. او که هرگز تظاهر به اسلام‌دوستی نکرده، سال‌ها قبل دو کودک را زیر چتر حمایت خود گرفت و درکشورش، فرانسه هم پای ثابت امور خیرخواهانه است. بنزما هر چند برخلاف بسیاری از فوتبالیست‌ها، مرکز خیریه‌ای به نام خودش ثبت نکرده اما بیشترین سهم در موسسه نگهداری ازکودکان سرطانی در مادرید و کشورش فرانسه را دارد.

 

بنزما در دوران جوانی به شکلی محسوس‌تری مسلمان بود؛ با این حال در دوران فعلی هم اعتقاداتش را از دست نداده و در مهمانی‌های رئال‌مادرید، تن به مصرف مشروبات الکلی نمی‌دهد. کریم درطول دوران حرفه‌ای‌اش به مرور آرام‌تر شده و به نظر می‌رسد این روزها، با کارهای خیریه‌اش ، بیرون میدان هم گل می‌زند.

 

دمبا با؛ سجده شکر

 

فوتبالیست های مسلمان, بازیکنان مسلمان فوتبال جهان, ستاره های مسلمان فوتبال

دمبا با از فوتبالیست های مسلمان جهان

 

کلیدی‌ترین تصویر به جا مانده از دمبا با، سجده شکری است که به عادت همیشه‌اش،  پس از باز کردن دروازه لیورپول در لیگ برتر انجام داد. مهاجرزاده پاریسی پس از هر گلی، شادی متفاوتی غیر از سجده شکر به نمایش نگذاشته است.

 

بازیکنان فوتبال, بازیکنان مسلمان فوتبال جهان, ستاره های مسلمان فوتبال

دمبا با از فوتبالیست های مسلمان جهان

 

بعد از آن گل معروف و گرفتن جام قهرمانی از لیورپول، حالا در بشیکتاش از گزارشگر گرفته تا هوادار را طرفدار خود و گل‌های زیبایش کرده است. پای ثابت روزه‌داری در ماه رمضان هنوز شگفتی‌های زیادی در آستین دارد.

  • خیلی عالی بود ممنون

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B :S
کد امنیتی
رفرش
کد امنیتی
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]

خرید اشتراک ویژه